Anahtar Kelime Girin...

Eğitmenlerimiz

Eğitim Yeri MÜSİAD Sakarya Şubesi Konferans Salonu
Eğitim Tarihi 19 Şubat 2020 Çarşamba
Eğitim Saati 14.00-16.00
Konu: İş Modeli Kurgulama – Geliştirme
Fizibilite ve Pazar Araştırma Maliyet Analizi
KONUŞMACI

BARBAROS GÖKHAN YÜCE

Girişimci  & Proje Yöneticisi & İş Geliştirme Mentorü

İNOVAKSİYON Genel Müdürü

ÖZ GEÇMİŞ

Gökhan Yüce, Bilkent Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümünden mezun olmasının ardından imalat sanayi sektöründen bir KOBI’de iş geliştirme ve satın alma departmanında görev almış ardından aynı işletmede üst düzey yöneticilik yapmıştır. Edindiği tecrübe ve pazardaki boşluğu görmesi ile kendi markası ile imalat yapmak üzere girişimci olmuş ve ürünlerini Orta Asya ülkelerine ihracat yapmıştır. Bu girişimi devam ederken bölgesel ölçekte KOBI’lerin proje yönetimi, teşvik ve hibe kanallarına erişim konusunda yeterli düzeyde çalışma yürütmediğini görmesi ile kendi danışmanlık şirketini kurmuştur.

Bölgesel başlayan hizmet alanı referans temelli büyümüş ve ülkemizin 35 kentinde 100’ün üzerinde proje geliştirmiş ve yürütmüştür. Kariyerini kuluçka merkezi yönetimi, start-uplara yönelik eğitim ve mentörlük, finansal kaynaklara erişim danışmanlığı, ihracat odaklı büyüme, küme yönetimi, yönetim danışmanlığı gibi çalışmalar ile sürdürmekte olan B.Gökhan Yüce, TÜBİTAK mentör havuzunda yer almaktadır.

Eğitim Yeri MÜSİAD Sakarya Şubesi Konferans Salonu
Eğitim Tarihi 26 Şubat 2020 Çarşamba
Eğitim Saati 14.00-16.00
Konu: Finansal Kaynaklara Erişim
KONUŞMACI

Zeynel Abidin GÖKALP

KOSGEB – Teşvikler Sorumlusu

ÖZ GEÇMİŞ

1987 yılında Mardin’de dünyaya geldi. İlköğretim ve Lise eğitimini Mardin’de tamamladı. Gaziantep Üniversitesi Endüstri Mühendisliği (Ingilizce) bölümünden mezun oldu. 2012-2014 yılları arasında özel bir firmada ERP (Kurumsal Kaynak Planlama) sistem kurulum uzman yardımcısı ve üretim planlama sorumlusu olarak görev almıştır. 2015 yılında KOSGEB’ te KOBI Uzman Yardımcısı olarak göreve başlamış, ” KOBI’ler İçin Endüstri 4.0’a Eklemlenme Stratejileri: Sakarya Ve Kocaeli İlleri İçin Araştırma” başlıklı çalışmasıyla KOBI Uzmanı olmaya hak kazanmıştır. Aktif görevine KOSGEB Sakarya Müdürlügü’nde devam etmektedir. Iyi derecede İngilizce bilmektedir. İlgi alanları; Bilişim Teknolojileri, ERP – Kurumsal Kaynak Planlama Sistemleri, Nesnelerin Interneti –IOT’dir.

Eğitim Yeri MÜSİAD Sakarya Şubesi Konferans Salonu
Eğitim Tarihi 04 Mart 2020 Çarşamba
Eğitim Saati 14.00-16.00
Konu: Fikri ve Sınai Mülkiyet Hakları
KONUŞMACI

DOÇ. DR. SENEM KAYAHAN

YALÇINER PATENT – Patent Vekili, Patent ve Faydalı Model Bölümü Yöneticisi

ÖZ GEÇMİŞ

Doç. Dr. Senem Kayahan doktora derecesini Orta Doğu Teknik Üniversitesi Kimya Bölümünden almıştır. 2007 yılından beri farmasötik patentleri alanında uzman olarak çalışmakta olup, 2011 yılından bu yana ise patent vekilidir. Fikri ve Sınai Haklar Mahkemelerinde bilirkişi olarak görev almakta, ayrıca Orta Doğu Teknik Üniversitesinde ders vermektedir. Şu anda Yalçıner Patent’te Patent ve Faydalı Model Bölümü Yöneticisi görevini yürütmektedir. AIPPI ve INTA üyesidir.

Eğitim Yeri MÜSİAD Sakarya Şubesi Konferans Salonu
Eğitim Tarihi 11 Mart 2020 Çarşamba
Eğitim Saati 14.00-16.00
Konu: Şirketleşme
KONUŞMACI

Mesut ŞENEL

IFASTURK Yönetim Kurulu Başkanı

ÖZ GEÇMİŞ

1977 yılında Tokat’da doğan Mesut ŞENEL, orta ve lise öğrenimini Tokat’ın Turhal ilçesinde tamamlamıştır. 2004 yılında Anadolu Üniversitesi İşletme Bölümünden mezun olduktan sonra sırasıyla, 2012 yılında TÜRMOB’dan Serbest Muhasebeci Mali Müşavirlik Uzmanlık Eğitimini, 2013 yılında Sermaye Piyasası Lisanslama Sicil ve Eğitim Kuruluşundan Sermaye Piyasasında Bağımsız Denetim lisansını ve 2014
yılında Okan Üniversitesi Sosyal Bölümler Bölümünde Muhasebe ve Denetim alanında Yüksek Lisansını tamamlamıştır.

1996 yılından itibaren 20 yılı aşkın çalışma hayatında, özel sektörde mali işler alanında üst düzey yönetici, danışman ve bilirkişi olarak görev yapan ŞENEL; 2012-2015 yılları arasında TÜBITAK-BILGEM’de Mali İşler Yöneticiliği yapmış eş zamanlı olarak TÜBITAK tarafından yürütülen e-devlet projelerinden mali mühür, e-fatura, e-defter, e-arşiv, ödeme kaydedici cihaz, elektronik imza, e-kimlik, zaman damgası gibi projelerde görev almıştır.

2015 yılında IFASTURK Mali Müşavirlik ve Denetim Şirketini kurarak farklı iş kollarında faaliyet gösteren Teknopark ve Ar-Ge firmaları ile iş fikirleri olan girişimcilere destek vermektedir. Destek konuları, başta devlet destek-hibe programları ile mali müşavirlik hizmetleri olmak üzere, mali alanda mentorluk, şirketleşme, yatırım alma, bilirkişilik, muhasebe organizasyonu, vergi hukuku, iş hukuku ve sosyal güvenlik hukuk danışmanlığı alanlarında geniş yelpazede hizmetler sunmaktadır. ŞENEL Evli ve üç erkek çocuk babasıdır.

Eğitim Yeri MÜSİAD Sakarya Şubesi Konferans Salonu
Eğitim Tarihi 18 Mart 2020 Çarşamba
Eğitim Saati 14.00-16.00
Konu: Etkili İletişim ve Sunum Teknikleri
KONUŞMACI

Öğr. Gör. Zuhal Erol

Yazar

ÖZ GEÇMİŞ

ZUHAL EROL, Ankara doğumlu. Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü mezunu olan EROL, yüksek lisansını Çalışma Ekonomisi ve Endüstriyel İlişkiler ana bilim dalında tamamladı.1996’dan beri eğitim, sağlık ve kişisel gelişim alanında tv programları hazırlayıp sunan EROL, 2002 yılından beri de Sakarya Üniversitesi’nde öğretim görevlisi olarak akademik hayata devam ediyor.

Halkla İlişkiler program başkanlığı ve İletişim Kulübünün akademik başkanlığını yürüten EROL, Sakarya Üniversitesi öğrenci gazetesi SAHİL’in de yazı işleri müdürüdür. İnsan Kaynakları, iletişim, halkla ilişkiler, protokol yönetimi ve STK’lar yazarın çalışma alanlarıdır. Aynı zamanda pek çok STK’ya da üye olan EROL’un doktora konusu da iş yaşam dengesidir.