Anahtar Kelime Girin...

Başvuru Süreçleri

BAŞVURU SÜRECİ

Program Nasıl İşleyecek ?

İnovatif fikrinizi bireysel olarak ve/veya ekip olarak kimtutarseni.org adresinden başvuru formunu doldurarak yarışmaya katılmaya hak kazanacaksınız.

MÜSİAD üyelerinden işadamlarının, SUBÜ ve SAÜ öğretim üyelerinin değerlendirmeleri neticesinde fikri inovatif kabul edilen birey ve/veya ekipler seçilecek.

Bu seçilen kişilerin fikirlerini olgunlaştırması ve sağlam bir zemine oturtması için Pazar analizi, e-Ticaret, Fiyatlama, Teşvik ve Başvuru Bilgilendirme, Fikri Haklar, Sunum ve etkin iletişim teknikleri vb. gibi konularda bir eğitime tabi tutulacak ve  eğitim süresince mentorlük desteği almalarının sağlanacak.

Eğitim sonunda fikri değerleyecek ve ürüne dönüşmesi aşamasını sermaye desteği vb. yöntemlerle destekleyecek yatırım hamislerine fuaye alanında sunum yapılacaktır. Tüm sunumların değerlendirilmesinin ardından; 1,2 ve 3. seçilen fikirlere para ödülleri verilecektir.

Son olarak asıl amaç sunulan fikri; yatırım hamislerinden bir veya birkaçı tarafından ürüne dönüştürülmesi uygun görülen fikir sahibi ve/veya sahiplerinin yatırım hamisi ile eşleştirilerek ürünü ticarileştirmesi yolunda işbirliği modelleri geliştirilecek.